Deprem felaketininin 13. gününde enkaz kaldırma çalışmaları sürerken tüm ülke Hatay Antakya'dan gelen umut verici habere dikkat kesildi. General Şükrü Kanatlı Mahallesi Türkmenbaşı Caddesi'nde çalışmaları yürütülen bir enkazdan 3 kişi sağ çıkarıldı. Ancak çıkarılan bir vatandaşımızdan çok geçmeden acı haberi geldi.

KÜÇÜK BEDENİ DAHA FAZLA DAYANAMADI

Kırgızistan ekibinin yürüttüğü çalışmada enkazda 3 hayat belirtisi tespit edildi. Çalışmalar hızlandırılarak zamanla yarışa girildi. Olumlu sonuç veren titiz uğraşlar sonunda ise 3 canımıza daha canlı ulaşıldı. Enkazdan alınan vatandaşlarımızın bir tanesinin ise çocuk olduğu gelen bilgiler arasındaydı. Hemen hastaneye ulaştırılan yaralı depremzedelerimizden 12 yaşındaki çocuğun ise yaşam mücadelesini kaybettiği açıklandı. 

Diğer kurtarılan depremzedeler Samir Muhammed Accar ve eşi Ragda Acar'ın ise yaşam mücadelesi helikopter ile sevk edildikleri Adana Şehir, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam ediyor.

BAKAN KOCA PAYLAŞIM YAPTI: KADIN DEPREMZEDEMİZİN BİLİNCİ AÇIK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile “Hatay’dan 296’ncı saat haberi. Enkaz altından 296’ncı saatte, yeni kurtarılan 40 yaşlarındaki depremzede kadın hastamızın bilinci açık. Sahra hastanemizde ilk tıbbi müdahalesi yapılıyor” diyerek bir duyuru yaptı.

Nemrut Krater Gölü’nde Kafadar Ayılar! Nemrut Krater Gölü’nde Kafadar Ayılar!

AYNI ENKAZDAN 5 KİŞİ ÇIKARILMIŞTI

Yaptıkları çalışma hakkında bilgi veren Kırgız kurtarma ekibi ise enkazdan ardı andına 5 kişi çıkardıklarını ve bunlardan biri çocuk 3 kişinin çıkarıldıklarında yaşıyor olduklarını belirtti. Ekip Kahramanmaraş'taki çalışmaları sonrası bu sabah Antakya'daki arama ve kurtarma çalışmaları dahil olmuştu.