HABER MERKEZİ- 06 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 10 ilimizde büyük yıkıma neden oldu.  Binlerce can kaybettiğimiz depremlerde enkazdan sağ çıkarılan 3 gencimiz ise acılı ailelere umut oldu.

KAHRAMANMARAŞ'DA ENES VE BAKİ KARDEŞLER KURTARILDI 

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde Sütçü İmam Mahallesi'nde yaşayan 17 yaşındaki Muhammed Enes Yeninar ve ağabeyi 21 yaşındaki Baki Yeninar'a  depremin üzerinden 198 saat sonra ulaşıldı. Pınar Apartmanı enkazından çıkarılan kardeşler hemen ambulansa alınarak hastaneye ulaştırıldı.

17 YAŞINDAKİ ENES'İN İSTEĞİ BİSİKLET OLDU

Newroz ateşi soğuk ve sağanak yağmura rağmen Dersim ve Van’da yakıldı Newroz ateşi soğuk ve sağanak yağmura rağmen Dersim ve Van’da yakıldı

Bir diğer güzel haberin geldiği kend Adıyaman oldu. 18 yaşında olduğu öğrenilen Muhammed Cafer Çetin enkaz altında kaldığı 9. günde sağ olarak çıkarıldı. Fırat Sitesi yıkıntılarından kurtarılan Muhammed'in konuşabilir halde olması sevindirdi. Muhammed kendisini çıkaran ekibin ne istersin demesi üzerine bisiklet istediğini söyledi.

Arama ve kurtarma ekipleri hala enkaz altında yaşayanların olabileceği umudu ile var güçleri ile çalışmalarına devam ediyor.