HABER MERKEZİ - TBMM’de görüşüldükten sonra yasalaşan 7'inci yargı paketinin kapsamı belli oldu. Düzenleme ile çocuğu hasta annelere infaz ertelemesi getirilebilecek. Kirada arabuluculuk zorunlu olduğu düzenlemeyle, uyuşturucuyla mücadelede ağır cezalar öngörülüyor. Böylece uyuşturucu maddelerin imal ve ticareti suçunun cezasının alt sınırı 10 yıldan 15 yıl hapse çıkacak.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı hakkında suç duyurusu Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı hakkında suç duyurusu

Göçmen kaçakçılığının suçu artırıldı

Göçmen kaçakçılığı suçu cezasının alt sınırı 3 yıldan 5 yıla çıkarıldığı düzenleme ile aile bireylerine ait kişisel eşya ile ailenin ortak kullanımındaki tüm ev eşyaları haczedilemeyecek. Teklifle, çat kapı icra uygulaması da sona erdiliyor. Haciz kararı "hakim onayından geçtikten sonra” yerine getirilebiecek. 

Avukatlara kredi

Avukatların büro kurma giderlerinin karşılanması için uygun kredi ve finansmana erişmesini sağlayacak düzenlemelerin yapılacağı kanun ile mesleğe yeni başlayan avukatlar mali olarak desteklenecek.

Düzenlemede ayrıca ceza infaz kurumlarında görev yapan personelden vazife malulü sayılanların yakınlarına kamuda istihdam hakkı tanınacak.