Geçtiğimiz hafta Batman'da adli olay sonrası 24 yaşındaki Taner Atmaca, tutuklandı. Atmaca'nın tutuklanmasının ardından intihar ettiği öne sürülürken ailesine ve avukatına ise olaydan iki gün sonra haber verildi.

METİN YOKSU/ BATMAN

Edinilen bilgiye göre 27 Temmuz tarihinde Taner Atmaca tutuklanması ile Batman M Tipi Cezaevi'ne konuldu. 8 kişilik bir koğuşa konulan Atmaca, 29 Temmuz Cuma günü, cuma namazı sonrası battaniye ile intihar ettiği öne sürüldü. Olayın ardından Atmaca'ya olay yerinde ilk müdahale yapılırken ardından Batman Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Edinilen bilgiye göre Atmaca'nın yoğun bakımda olduğu ve hayat mücadelesi verdiği öğrenildi.

Elazığ Belediyesi haklarını isteyen 16 şoförü işten çıkardı Elazığ Belediyesi haklarını isteyen 16 şoförü işten çıkardı

Alınan bilgiye göre olayın ardından ailesine ve avukatına bilgi verilmesi gerektiği ifade edilirken 1 Ağustos tarihinde ailesine haber verildi. Olaya ilişkin olarak Batman cumhuriyet başsavcılığının  başlattığı  çok yönlü soruşturma devam ederken yoğun bakımda tedavi altında bulunan  Taner Atmaca'nın ise hayati tehlikesinin devam ettiği belirtiliyor.