AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin  başörtüsü teklifi için de açıklamalarda bulundu.  Zengin, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın gündeme dair sorularını yanıtladı. 

"REFERANDUMA GİTMEDEN ÇÖZELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

Yurtdışı seçmeni Cumhurbaşkanlığı seçiminde rekor kırıyor Yurtdışı seçmeni Cumhurbaşkanlığı seçiminde rekor kırıyor

Başörtüsüne anayasal güvence teklifi için daha önce CHP, İYİ Parti ve HDP’yi ziyaret ettiklerini hatırlatan Zengin, "Bir ziyaret turu daha yapacağız. Yılbaşından sonra bu ziyaretleri yapacağız. HDP'ye gideceğiz. İlişki zeminlerini doğru oturtmak lazım. Ben, bugüne kadar hiçbir siyasi partinin yasaklayalım dediğini görmedim. Bizim amacımız sadece ve sadece sorunu çözmek. 400'ün üzerinde bir reyle geçerse, doğru olan referanduma götürmemektir. Artık itiraz olmayan bir konu olsun. Bu konunun tescilini Meclis yapsın istiyoruz. Referanduma gitmeden çözüleceğini düşünüyorum.” diye konuştu. 

OZLEMZENGİNSEÇİM NE ZAMAN YAPILACAK SORUSUNA YANIT VERDİ

Zengin, "seçimler ne zaman yapılacak" sorusuna ise, "Seçim nisandan sonra olacak. Mayıs'ta olursa buna erken seçim denmez. Seçim öne gelirse de 1-2 hafta gelebilir" yanıtını verdi.

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yapılan düzenlemenin ise, aralıkta Meclis'e geleceğini ancak görüşmelerin ocak ayına kalabileceğini söyledi.