Arîn İnan Arslan

Tüm Makaleleri

Arîn İnan Arslan

KATI ATIK TESİSİ benim yakınımda olmasın da nerede olursa olsun

Heyet raporunu okuyanların da kolaylıkla anlayabileceği gibi, yer seçimi esnasında gösterilmesi gereken hassasiyetin gösterilmediği, el yordamıyla geçiştirildiği intibasıdır. Eğer öyle olmasa çevre kö...

Bir Siyaset Biçimi Olarak Dilemek ya da Dilenmek

Teksas Sokağı o kadar fantastik bir ortamdır ki girişindeki çeşmenin üzerinde Şey Wuşen heykelini gördüğünüzde anlarsınız.

Çamaşırlarda yumuşatıcının etkisi ya da uyanmak

İnsanlığın dil ile kalkıştıklarına baktığımda kendimi düşüncede arkaik kökenli sayabilirim. Bana düşünmek için ne verseniz verin üzerine düşünebilirim

ÖLÜRÜM TÜRKİYEM

Onur’un ölümü bize bir şey ifade etmiyor. Ancak onun bir kızının olduğunu bilmek vicdanlarımızı harekete geçiriyor.

Assos’tan Munzur Vadisi’ne doğanın yıkıcılığı ve iktidarın ıslah çabaları

Munzur Vadisi’nde düzenleme ihtiyacını doğuran şey nedir? On yıllardır oturmuş bir peyzaj yapısını iş makineleriyle dağıtarak, bütün bir vadiyi inşaat sahasına çevirmenin kime ve neye yararı var?

Bizim yolculuğumuz ise tümüyle düşseldir

Her şeyin birde, birin her şeyde olduğu; fiziksel evreni büken, elektron gibi aynı anda her yerde olma becerisine sahip bir düş gücü devreye girebilir mi? Böyle bir düşün denklemi var mıdır acaba?

Bir Hristiyan masalı; korkunç yağmurlu gün

Zenginliğin içinden barbar bir zihniyetin ürünü olan tekçi bir güvenlik fetişince teslim alınmak ölüm ile sıtma arasında devam eden bir seçime zorlanıyoruz.