SERHAT OZAN YILDIRIM/DERSİM 

Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürüten Gençlik Hizmetleri Müdürü Fevzi Aytar, kurum içinde personel ile iletişimin hızlı sağlanması için oluşturulan 'Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü' WhatsApp grubunda 20 Ağustos'ta Atatürk ve Anıtkabir’i Yahudilikle ilişkilendiren bir yazıyı paylaştı. Yazının ardından Valilik idari soruşturma başlattı ve Aytar açığa alındı. Açığa alınan Aytar’ın, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü görevinden alındığı belirtildi. 

Tunceli Valiliği’nin talimatı ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün Feyzi Aytar hakkında Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu ve Aytar hakkında adli soruşturma da başlatıldığı ifade edildi. 

ESKİ AKP'Lİ VEKİLİN DANIŞMANI ÇIKTI

Selahattin Demirtaş: Aktif politikayı bırakıyorum Selahattin Demirtaş: Aktif politikayı bırakıyorum

Fevzi Aytar’ın 25 ve 26. Dönem Bingöl Milletvekilliği görevini yürüten eski AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu’nun danışmanlığını da yaptığı ortaya çıktı. Fevzi Aytar’ın bu görevi 2 yıl boyunca yürüttükten sonra 2018 yılının ortalarında danışmanlık görevinden ayrılarak tekrar görevine geri döndüğü ve Mazgirt ilçesinden Tunceli il merkezine ataması yapılarak Tunceli Gençlik Hizmetleri Müdürü olarak görevlendirildiği öğrenildi.