SERHAT OZAN YILDIRIM

Pülümür ilçesine bağlı Kocatepe köyü Bobos yaylasına 2 arkadaşıyla mantar toplamaya çıkan Hüseyin Keskin'in karşısına ayı çıktı. Ayının bir anda saldırmasıyla neye uğradığını şaşıran Keskin, elindeki sopayı ayının ağzına sokarak kurtulmayı başardı. Arkadaşlarının da gelmesiyle ayı kaçarken, iki bacağından yaralanan Keskin için sağlık, AFAD ve Munzur Arama Kurtarma Derneği'ne haber verildi. Keskin, arkadaşları tarafından at sırtında köye kadar götürülere, hazırda bekletilen ambulansla Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Keskin'in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Hüseyin Kesin'in arkadaşı Ali Korkut, bağırma sesiyle birlikte o yöne doğru koştuklarını belirterek, Munzupress’ten Mehmet Bidav’a olayı anlattı. Korkut, "Hüseyin’in topallayarak koştuğunu gördüm. Baktık ki iki ayağından yara almış. Hüseyin’in anlattığına göre, ayı saldırınca elindeki sopayla bir tane vurmuş ayıya. Ayı da direk ayağına saldırmış. Hüseyin ikinciyi vurunca sopa kırılıyor. Çaresiz Hüseyin, kırık sopanın parçasını alıp ayının ağzına sokuyor ve o şekilde kurtuluyor. Ayının üst kısımda yavruları da varmış. Umut diye bir arkadaşı aradım o atla geldi aldı Hüseyin’i. Daha sonra ambulansa teslim ettik” dedi.

Maden Projesi’nin iptali için dava açılmıştı: ‘Keşif’ kararı çıktı Maden Projesi’nin iptali için dava açılmıştı: ‘Keşif’ kararı çıktı