METİN YOKSU

Geçtiğimiz yıl Batman Belediyesi'nde özel kalem müdürlüğüne ataması yapılan bir dönem AK Parti Batman İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten ve 2015 seçimlerinde milletvekili aday adayı olan Adile Gürbüz'ün eşi Metin Gürbüz'ün Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne ataması yapıldı. Batman Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü'nde AKP'lilerin atamalarının sık sık yapılarak kayyum belediyelerinde kadro verilmesi devam ediyor. Siirt AKP Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Bedük'e de bu şekilde kadro verilmesi sağlanmıştı. Geçtiğimiz aylarda Batman Valisi ve kayyumu Hulusi Şahin'in Malatya Valiliği'ne atamasının yapılmasının ardından kayyum yönetiminde değişikliğe gidildi. Yapılan değişiklik ile kayyum belediyesinde AKP'li Gürbüz başkan yardımcılığı görevine yükseltildi. 

Katılımın oranının ve Kılıçdaroğlu’nun oyunun en yüksek olduğu kent: Dersim Katılımın oranının ve Kılıçdaroğlu’nun oyunun en yüksek olduğu kent: Dersim

Gürbüz'ün yetki alanları olarak ise Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal Müdürlüğü, Spor İşleri Müdürlüğü, Makine İkmal, Bakım ve Onarım Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü sorumluluk alanları olarak belirlendi.