Fırat BULUT/MALATYA
​​​​​​Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkıma yol açtığı Malatya’da gönüllülerin depremzedelere yönelik çalışmaları devam ediyor.
Trabzon Çaykara doğumlu Belçika İşçi Partisi PVDA senatörü Ayşe Yiğit , Malatya Paşaköşkü’de çalışma yürüten HDP’li gönüllüleri de ziyaret etti ve depremzedeler için yaptığı yemeği dağıttı.
Yiğit, üç kişilik bir ekip olarak dayanışma amacıyla deprem bölgesine geldiklerini belirterek şöyle konuştu: “Hem burda yaşanan acıları yerinde tespit etmek istedik hem de belki somut olarak bu işin ucundan tutabilir miyiz diye düşündük. Ama ondan daha önemlisi Belçika’ya döndüğümüz zaman buradaki oluşumlarla bağlantı içerisinde ne tür projeler geliştirebiliriz, hem  parti olarak neler yapabiliriz hem de parlementoya ne gibi öneriler sunabiliriz ? Bu düşüncelerle geldik.“ 

Malatya’da tanık olduğu dayanışmanın kendilerini çok etkilediğini söyleyen Yiğit “Halkın kendi içinde örgütlediği dayanışma bizi çok etkiledi. İlham alarak geri dönüyoruz” dedi. 

Yiğit arkadaşlarıyla birlikte pişirdiği yemeği depremzedelere ve yardım kolisi dağıtan gönüllülere ikram etti. 

Belçika Senatörü Ayşe Yiğit ve beraberindekiler daha sonra hazırladıkları yardım kolilerini dağıtmak üzere Doğanşehir köylerine hareket etti.