Fırat BULUT/BİNGÖL 

YSP, Sarım Havzasının Doğal Sit Alanı ilanı edilmesini istedi YSP, Sarım Havzasının Doğal Sit Alanı ilanı edilmesini istedi

Millet İttifakı’nı oluşturan dört partinin adayları Cumhuriyet Halk Partisi( CHP) listelerinden seçime girecek. 

Bingöl’de CHP, eski AKP Belediye Başkanı Serdar Atalay’ı 1. sıradan aday gösterdi. Atalay, Saadet Partisi adayı olarak listeye girdi.

Partilerden yapılan açıklamaya göre Saadet Partisi’nden 24 siyasetçi CHP listelerinden aday gösterildi. Serdar Atalay, CHP listelerinden birinci sırada aday gösterilen tek Saadet Partili aday oldu. 

Bingöl’de birinci sıranın Saadet Parti’sine verilmesi CHP ve DEVA partilerinin yerel teşkilatlarında ve tabanında tepkilere yol açarken, Atalay’ın AK Parti’den ciddi oranda oy koparabileceği de konuşuluyor. 

IMG-20230410-WA0001

ERDOĞAN’IN BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDE MESAİ ARKADAŞIYDI

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 1992 yılında mezun olan Serdar Atalay aynı yıl Bingöl İl Bayındırlık Müdürlüğü’nde göreve başladı. 

1994 -1997 yıllarında Bingöl Belediyesi’nde İmar Müdürlüğü görevinde bulunan Atalay daha sonra Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanı olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne geçiş yaptı. 

2004 yılında, 7 yıl görev yaptığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevinden, Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Dairesi Başkanlığı görevine atandı. Daha sonra bu görevinden istifa ederek 2009 Yerel Seçimlerinde AKP’den Bingöl Belediye Başkanı seçildi. 

ADAY GÖSTERİLMEYİNCE İSTİFA EDİP SAADET PARTİSİ'NE GEÇTİ

Siyasete AKP’de başlayan Serdar Atalay, 31 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde aday gösterilmeyince AK Parti’den istifa ederek Saadet Partisi’nden belediye başkan adayı oldu. Ancak yüzde 8.8 oy oranı ile 4301 oy alan Atalay seçilemedi.