20. Munzur Kültür ve Doğa Festivali Ovacık Programında sahne alan Cem Adrian, konser yasaklarına dikkat çekerek "Sahneye çıkması yasaklanan tüm müzisyenler için söylüyorum. Bu da gelir bu da geçer" dedi.  

Hacer Demirel/Dersim

Erzincan'dan yine köpek katliamı görüntüleri geldi Erzincan'dan yine köpek katliamı görüntüleri geldi

20. Munzur Kültür ve Doğa Festivali Valiliğin aldığı yasak kararları nedeniyle Dersim merkezde iptal edildi. İptal kararını doğru bulmadıklarını açıklayan CHP'li Ovacık, Hozat ve Pertek belediyelerinin festivalleri ise başladı. Ovacık'taki festivalin ilk gününde Ahmet Aslan, Cem Adrian ve yerel sanatçılar konser verirken, Grup Munzur ve Pınar Aydınlar ise programda yer almalarına rağmen konser yasaklarına tepki göstererek sahne almadı. Açılış konuşmalarının ardından sahne alan Cem Adrian "Munzur temiz ve özgür akmalı" mesajı verdi. Cem Adrian, önce konserleri, ardından Dersim'e girişleri yasaklanan Grup Yorum ile Grup İsyan Ateşi'ne "Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım" türküsünü armağan etti.  

‘Yasaklardan nefret ediyorum’ 

Konser yasaklarına değinen Adrian "Konserden önce sevgili Mustafa'yla (Belediye Başkanı) konuştuk. 'Biz yasaklardan nefret ediyoruz' dedi. Ben daha çok nefret ediyorum yasaklardan. Dünyada yasaklanacak son şey müzik olabilir müzisyenler olabilir" diye konuştu. Munzur kenarında konser vermenin güzelliğine de dikkat çeken Cem Adrian konserini, "O kadar özel bir şehirde o kadar özel bir konser verdim ki, çok teşekkürler. Her birinize çok minnettarım" diyerek bitirdi.