Fırat BULUT/BİNGÖL

Yeni kabinenin açıklanmasıyla cumhurbaşkanlığı yardımcılığına getirilen Dr. Cevdet Yılmaz memleketi Bingöl’de halka seslendi. 

Cumhurbaşkanı yardımcısı olduktan sonra ilk defa Bingöl’e gelen Yılmaz, İnönü mahallesindeki Kültür Parkı'nda halk ile bir araya geldi. 

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı alanda alana girenler kontrol noktasında tek tek arandı. 

Konuşmasına halkı selamlamakla başlayan Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bingöllülere selamını getirdiğini söyledi. 

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçim sonuçlarını değerlendiren Yılmaz, partisine verilen destekten dolayı hemşerilerine teşekkür etti. 

IMG-20230611-WA0018

Nemrut Krater Gölü’nde Kafadar Ayılar! Nemrut Krater Gölü’nde Kafadar Ayılar!

“EK 55 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI İSTİYORUZ” 

Kültür Parkı'nda gerçekleştirilen halk buluşmasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken bir grup atanması yapılmayan öğretmen de alana gelerek seslerini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’a duyurmaya çalıştı. 

Yılmaz, eğitime ilişkin konuşurken öğretmenler “ÖĞRETMENE EK ATAMA “ sloganları atarak seslerini duyurmaya çalıştı. Yılmaz en çok öğretmeni AK Parti’nin istihdam ettiğini söylerken atanması yapılmayan öğretmenler “EK ATAMA İSTİYORUZ” diye bağırarak Yılmaz’a seslendi.

Miting sonrası mikrofon uzattığımız atanması yapılmayan öğretmenler mağdur olduklarını belirterek ek 55 bin daha atama istediklerini söyledi. 

Atanması yapılmayan öğretmenlerden Sümeyra Pınar, 2022 yılında KPSS’ye girdiklerini ancak sınavın iptal edildiğini belirterek şöyle konuştu: “Biz tekrardan sınava girmek zorunda kaldık. Sınav sonuçlarımız geç açıklandı. Kontenjanlar çok geç açıklandı. Biz ders çalışamadık, mağdur olduk. Cumhuriyetin 100. yılına özel ek 55 bin daha atama istiyoruz."

Yapılan atamaların yetersiz olduğunu söyleyen Pınar, çok mağdur olduklarını ifade ederek “Sayın eski bakanımız Mahmut Özer’in bize verdiği bir söz var. Ek atama yapılacağını bize söyledi, bunun sözünü bize verdi. Biz de bu sözün tutulmasını istiyoruz. Yeni bakanımızdan, Milli Eğitim Bakanımızdan bu sözün tutulmasını istiyoruz” dedi.

“ÖĞRETMENLERİN PSİKOLOJİSİ İYİ DEĞİL”

Atanması yapılmayan öğretmenlerden Mehmet Bozkurt ise sınava çok az bir zaman kaldığını ifade ederek, “Biz şuan çok mağduruz. Psikolojimiz… aslında tüm öğretmenlerimizin psikolojisi iyi değildir. Bu anlamda ek alım istiyoruz. Bu devletimiz için çok büyük bir şey değildir. Sadece verilen sözün tutulmasını istiyoruz. Zaten eski milli eğitim bakanı Mahmut Özer bunu açık bir şekilde ifade etti. Yeni gelen milli eğitim bakanımızdan bunu zaman geçmeden buna bir netlik kazandırmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz konuşması sonrası partililer ve halkla selamlaştı ve kentten ayrıldı.