HIDIR YILDIZ/DERSİM

Tek başına belediye emekçilerinin 30-40 günde yapacağı yolu dayanışma ve halkın katılımıyla 1 günde tamamladıklarını belirten Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, "Bu da halkın bir araya geldiğinde yapamayacağı şeyin olmadığını gösteriyor. Yani ihale yapılmadan da bu işler yapılabilir. Belki de 1 milyondan fazla maliyeti olacak bir yolu biz kendi öz gücümüzle 400-500 bin liraya yapabiliyoruz. Gücümüz şimdilik buna yetiyor. Halkımız da bize destek veriyor" şeklinde konuştu.

Screenshot_20220922_170551-1

YOLDAN GEÇENLER KENDİSİNE AİT TAŞI GÖRÜYOR 

Recep Tayyip Erdoğan: "85 milyon kazandı" Recep Tayyip Erdoğan: "85 milyon kazandı"

Halkın bu tür çalışmalara katılmasının önemli olduğunun altını çizen Maçoğlu, "Birçok arkadaşımız bu yollardan geçtiğinde kendisine ait bir taşı görüyor. İnsanlar buradan geçtiğinde 'bu taşları biz taşıdık' diyecektir. Demiroluk yolunu yaparken de aynı şey oldu. İnsanlar oradan geçerken kendi yaptığı çalışmaların eserini görebiliyor. Bu bizim için önemli bir şey" diye konuştu. 

HALKIMIZLA DAYANIŞMA İÇERİSİNDEYİZ

Dersim Belediye Başkan Yardımcısı Ümüt Kaya, ise "Burası uzun süredir hem şehrin bağlantı yolu hem de aktif olarak kullanılan bir yol. Güvenlik açısından risk teşkil eden bir yoldu. Yol genişletme çalışmalarını tamamladıktan sonra alt yapı hizmetlerinin de devreye girmesiyle kaldırım çalışmasını da halkımızla birlikte örgütledik. Yolun daha kullanılır, işlevsel ve güvenli hale getirilmesi için bir çaba içerisindeyiz. Bugün de kolektif bir şekilde halkımızla birlikte dayanışma ruhunu hayata geçirerek burada çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Screenshot_20220922_170532-1