2016 yılından bu yana  Edirne Cezaevi'nde tutulan Selahattin Demirtaş, yıllardır siyaset sahnesinde yer alan 68 yaşındaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 74 yaşına varan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye emeklilik göndermesi yaptığı bir tweet paylaştı. Selahattin Demirtaş'ın manidar EYT paylaşımı sosyal medya kullanıcıları tarafından çok sayıda beğeni aldı. 

Selahattin Demirtaş, EYT düzenlemesine ilişkin paylaşımında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli'yi kastederek "Şimdi sırada, emekliliği hak eden iki kişi daha var, onları da emekli etmek için direnişe devam!" dedi. Selahattin Demirtaş paylaşımına Erdoğan ve Bahçeli'nin fotoğraflarını da ekledi. 

CHP Bingöl’de ikinci tur startı verdi CHP Bingöl’de ikinci tur startı verdi

Selahattin Demirtaş EYT paylaşımında ayrıca EYT Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran'ı da tebrik etti.

Selahattin Demirtaş, Twitter üzerinden yaptığı EYT açıklamasında "EYT için yıllardır direnenler “söke söke alırız”ın resmini yaptılar. Helal olsun ve de selam olsun. Bu direnişin öncü seslerinden, yürekli kadın Gönül Boran’a da tebrikler. Şimdi sırada, emekliliği hak eden iki kişi daha var, onları da emekli etmek için direnişe devam!" ifadelerini kullandı.