Evren Demirdaş/Elazığ 

Elazığ'da gelenekselleşen ve bu yıl dördüncüsü yapılacak olan Salçalı Köfte Festivali'nde sahne alacak olan şarkıcı İrem Derici, Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR), Yeniden Refah Partisi, Saadet Partisi ve Vefa Derneği isimli oluşum tarafından hedef alınmıştı. İrem Derici’nin konserinin iptal edilmesine yönelik baskılar sonrasında festivali organize eden Elazığ Lokantacılar Tatlıcılar Odası Başkanı Zülfü Tarhan, festivalde İrem Derici konserinin iptal edileceğini açıkladı. Derici’nin konser programına iptaline karşı tepkiler sürerken kentte bir şarkıcının da programının iptal edildiği öğrenildi.

VEFA-DER HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Genel Yayın Yönetmenimiz Ferit Demir’e anlamlı ödül Genel Yayın Yönetmenimiz Ferit Demir’e anlamlı ödül

Salçalı Köfte Festivali’nde sahne alacak olan İrem Derici’yi hedef alan açıklamalarının yanı sıra Selin Ciğerci’yi de hedef alan Türkiye Vefa Der Genel Başkanı Zülfü Kartakgül, “Yine 1 Ekim’de bir güzellik salonu açılışına geleceği ifade edilen ve burada konser düzenleyeceği ifade edilen geçmişteki simi Bebek Okan olan öyle tabirlendirilen sonradan Selin Ciğerci ismini alan kişinin de şehrimize gelmemesini tavsiye ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

İPTAL KARARINI SOSYAL MEDYADA DUYURDU

Selin Ciğerci sosyal medya hesabından 1 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan kadınlar matinesinin iptal edildiğini duyurdu.

Ciğerci, “Bu arada Elazığ Matinesi iptal edilmiş. Biletler geri verilecekmiş. Bir şey söylemiyorum. Artık açılışta görüşürüz hanımlar. Öptüm, üzülmeyin başka sefere” ifadelerini kullandı.

image_6487327 (1)-1