Ayşenur Arslan ve Mustafa Kemal Erdemol'un deprem felaketine ilişkin gelişmeleri aktardığı program sırasında Malatya'dan canlı yayına bağlanan Munzur Press Genel Yayın Yönetmeni ve Halk TV muhabiri Ferit Demir çekiçli bir şahsın saldırısına maruz kaldı. 

Çekiçli adamın saldırı anı ve savurduğu tehditler canlı yayına anbean yansıdı. Genel Yayın Yönetmenimiz Ferit Demir'e tekme atmaya çalışan saldırgan, elindeki çekici de sallayarak tehditler savurdu, çevredeki vatandaşların üzerine yürüdü. Saldırganın Ferit Demir'in yayında ne anlattığını dahi bilmeden aracından inerek saldırıya geçmesi ise dikkat çekti. Saldırgan hakkında herhangi bir işlem yapılmadı. 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti yaptığı açıklama ile Ferit Demir'e yapılan saldırıyı kınayarak, siyasetçilere de, gazetecileri hedef göstermemeleri konusunda çağrı yaptı.

Kahramanmaraş depremlerinin hemen ardırdan Malatya'ya ulaşarak arama ve kurtarma çalışmalarından günlerce uyumadan kesintisiz yayın yaparak vatandaşları bilgilendiren Ferit Demir'in daha önce de haber yapması engellenmiş, canlı yayına tekmelendiği görüntüler yansımıştı.  

Tarafsız haberleri ile ön plana çıkan Ferit Demir'e bugün de canlı yayında elinde çekiç bulunan biri saldırdı, Ferit Demir ağır hakaretlere uğradı. Olayın hemen ardından yanlarına gelen polisin işlem yapmadığını söyleyen Ferit Demir, "Israrla şikayetçi oldum ancak, işlem yapılması için çekicin kafama vurulması gerekiyormuş, böyle de bir gerçek var" dedi. Ferit Demir uğradığı saldırının hemen ardından Malatya'daki son gelişmeleri izleyicilere aktarmaya devam etti. 

SALDIRI SONRASI KAMERA ARKASINDA NELER YAŞANDI?

Ferit Demir yayının devamında saldırı sonrasında kamera arkasında yaşananları izleyiciler ile paylaştı. Ardından da büyük bir profesyonellikle haberini aktarmaya devam etti. Ayşenur Arslan ve Mustafa  K. Erdomol ise izleyiciler ile eş zamanda şahit oldukları saldırı karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Yeni rektörün ilk icraatı: Adrese teslim kadro ilanı  Yeni rektörün ilk icraatı: Adrese teslim kadro ilanı 

"BİZ VAR OLAN GERÇEKLERİ ANLATMAK ZORUNDAYIZ, GAZETECİYİZ"

Tam da Malatya'da kurulan çadırları son çalışmaları aktardığı sırada bindiği kamyonetinden elinde çekiçle inen bir vatandaşın yanlarına yaklaştığını ve önce etraftaki depremzelerin üzerine yürüdüğünü anlatan Ferit Demir, "Bana ağır hakaretler savurdu, bireysel hareketlerini çevremizde bulunan depremzeleler tasvip etmedi. Uzun süre sizi vururum, öldürürüm gibi şeyler söyledi ama biz gazeteciyiz, biz sadece var olan gerçekleri anlatmak zorundayız. Ama fiili müdahale kadar vardı" diye konuştu.

"POLİSİN İŞLEM YAPMASI İÇİN ÇEKİCİN KAFAMIZA VURULMASI GEREKİYOR"

Olay sırasında yakında bulunan iki polis memurunun yanlarını geldiğini belirten Ferit Demir, "Şikayetçi olduğumuzu söyledik ama polis memuru işlem yapmadı. Ortam gergin olabilir, herkesin bir sıkıntısı var dedi. Plakası belli idi, aracı kendisi oradaydı. Israrla şikayetçi olduğumuzu söylediğimiz halde polis 'çekici size vurmadığı için işlem yapamıyoruz' dedi. Bu da böyle bir gerçeklik. Bizi dövmesi gerekiyor, çekici kafamıza vurması gerekiyor, polisin işlem yapabilmesi için." diyerek yaşadıklarını dile getirdi.   

"BEN DAĞITILAN ÇADIRLARI ANLATACAKKEN O DEVLETE BİR ŞEY SÖYLEMEYECEKSİNİZ DİYE BAĞIRDI" 

Ferit Demir anonsuna şu sözlerle devam etti: 'Öldürürüm vururum sizi, devlete bir şey söylemeyeceksiniz' dedi. Ki ben şunu söyleyektim. Malatya Valiliği şu ana kadar 14 bin çadır dağıtmış Malatya'daki depremzelere... Şu an 3 bin kadar kişi Malatya'da kurulan çadırlarda kalıyor. Köy ve ilçelerde yaklaşık 13-14 bin çadır dağıtılmış. Bin 500 konteyner kurulmuş ve bu sayının ikiye üçe katlanması için de farklı noktalarda konteyner kentler kurulması için çalışılıyor. 200'den fazla tuvalet kurulmuş, banyo kurulmuş. Biz bunları anlatacatık... Tam bu bölüme gelmiştim. Adam çekiçle saldırdı bize. Anlayamadım tabi amacı niyeti nedir? 

Yaşadığı saldırıyı canlı yayında aktaran Ferit Demir, ardından Malatya'daki deprem çalışmaları ve son durumu anlatmaya ve görevini yerine getirmeye devam etti.