MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısı sonrası kendisine Sinan Ateş cinayetiyle ilgili soru soran gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu'na "İşine bak, hadi, işine bak" dedi. 

HABER MERKEZİ - Grup toplantısı konuşması çıkışında gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu, Bahçeli'ye "Peki efendim Sinan Ateş cinayetiyle ilgili MHP'nin…" dediği sırada Bahçeli, "İşine bak, hadi, işine bak" diyerek sözünü kesti. Bahçeli'ye eşlik eden milletvekilleri ve korumaları Sinan Ateş sorusunu soran Yazıcıoğlu'nu ve diğer gazetecileri itekleyerek uzaklaştırmaya çalıştı.

SES Dersim'den Yurt'a cevap: ‘Siz devlet değilsiniz, üyelerimiz gibi devlet memurusunuz’ SES Dersim'den Yurt'a cevap: ‘Siz devlet değilsiniz, üyelerimiz gibi devlet memurusunuz’

DİSK BASIN-İŞ: İŞİMİZE BAKIYORUZ 

Yıldız Yazıcıoğlu'nun üyesi olduğu DİSK Basın-İş, yaşananlar üzerine Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Bahçeli'ye hatırlatırız, bizim işimiz tam olarak bu! Beğenseniz de beğenmeseniz de gazeteciler soru sorar, soracak!" dedi.

TGS ANKARA ŞUBESİ: BASIN HÜRDÜR, SANSÜR EDİLEMEZ

TGS Ankara Şubesi de Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Yazıcıoğlu'na yapılana tepki göstererek, "İşimizi yapıyoruz. Yapmaya devam edeceğiz. İşimizin yüz akı Yıldız Yazıcıoğlu (@journalofyy)'na yapılanı kabul etmiyoruz. Yıldız Yazıcıoğlu'na Yüce Meclis'in çatısı altında yapılan saldırıyı kınıyoruz. Basın hürdür, sansür edilemez!" dedi.