HABER MERKEZİ - Tunceli Valiliği bu yıl gerçekleştirilecek olan 21. Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin merkez programında yer alan Grup Yorum, Grup İsyan Ateşi ve Ermeni dans grubu olan Veradardz Folk Grup’u festival kapsamında uygun bulmadı. 

Tertip komitesinden açıklama 

Tunceli Valiliği'nin 28 Temmuz tarihli 2023/275 sayılı yazısı gereğince Grup Yorum, Grup İsyan Ateşi ve Veradardz Folk Grup'un festival programında yer almasının uygun görülmediğinin kendilerine bildirildiğini belirten komite şu açıklamayı yaptı:

"21. Munzur Kültür ve Doğa Festivali programı kapsamında Grup Yorum, Grup İsyan Ateşi ve Veradardz Folk Grup'un sahne alamayacakları, ancak geri kalan festival programının merkez ve ilçelerde tüm coşkusuyla aynen uygulanacağını kamuoyunun bilgisine sunarız."

Geçen sene aynı karar sebebiyle festival iptal edilmişti 

YSP, Sarım Havzasının Doğal Sit Alanı ilanı edilmesini istedi YSP, Sarım Havzasının Doğal Sit Alanı ilanı edilmesini istedi

Geçen sene planlanan festivalde yine Grup Yorum ve Grup İsyan Ateşi'nin programdan çıkarılması istenmiş, Dersim’e gelmek isteyen grup üyeleri hakkında il sınırları içine giriş yasağı konulmuş, sanatçılar Muti Köprüsü'nde bekletilerek Dersim'e alınmamışlardı.