HABER MERKEZİ- 6 Şubat depremlerinde kentin büyük bölümü yıkılan Hatay'da enkaz altından çıkarılan 3 çocuk hala hazırda ailelerinin enkaz altında yaşadığnı söyleyen ve kurtarmaya çalışanlara umut oldu.

8 AYLIK HELEN BEBEĞİN KURTARILIŞI KAMERALARA YANSIDI

Hatay'da 68 saat boyunca enkaz altın yaşam savaşı veren 8 aylık Helen bebek saatlerce süren titiz bir çalışma sonucu enkaz altından sağ çıkarıldı. İBB ekiplerinin büyük çabası ile kurtarılan Helen bebeğin kurtarılış anında çekilen görüntüleri ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından paylaşarak duyurdu. İmamoğlu paylaşım notuna "Hepinizden Allah razı olsun, ayağınıza taş değmesin." diyerek teşekkür etti. Hatay'da Odabaşı Mahallesi’ndeki bir enkazdan çıkarılan Helen bebek, tedavi altına alındı. 

72 SAAT SONRA 5 YAŞINDAKİ HAZAL'DAN MÜJDELİ HABER

Hatay'dan bir müjdeli haber de 5 yaşındaki Hazal'dan geldi. Enkaz altında 72 saat yaşamda kalma savaşı veren minik Hazal'ın yaşadıklarına rağmen konuşuyor olması ise onu kurtaranların gözyaşlarına boğlumasına neden oldu. Küçük kız, ona su içirmeye çalışan kurtarma ekiplerine yaşından beklenmeyecek şekilde "Yok daha muayene olmadım." yanıtı verdi. Aynı enkazdan Hazal ile birlikte 3 kişi daha kurtarıldı. 

10 YAŞINDAKİ MEHMEK 65 SAAT SONRA SAĞ KURTARILDI

YSP, Sarım Havzasının Doğal Sit Alanı ilanı edilmesini istedi YSP, Sarım Havzasının Doğal Sit Alanı ilanı edilmesini istedi

Hatay'da görev alan İGDAŞ arama kurtarma ekipleri depremden 65 saat sonra 10 yaşındaki Mehmet’i yıkıntılar arasından sağ çıkarmayı başardı. Helen bebek, 5 yaşındaki Hasal ve 10 yaşındaki Mehmet ilk kontrollerinin ardından hastane sevk edilerek tedavi altına alındı. Hatay'da arama kurtarma çalışmaları başka canları kurtarmak üzeri hızla sürüyor.