EVREN DEMİRDAŞ

Sivrice merkezli Elazığ’da 2020 yılında meydana gelen depremde merkeze bağlı Koçkale köyünde evi yıkılan Selahattin Işık isimli vatandaş, iki senedir ev ve konteyner verilmediğini ileri sürerek çadırda kaldığını söyledi. Müracaat etmesine rağmen su ve elektriğinin olmadığını belirten Işık, el fenerleriyle sabahladıklarını kaydetti.

“2 SENEDİR ÇADIRDA OTURUYORUZ NE ELEKTRİK NE SUYUMUZ VAR”

Yaşadığı sorunu video çekerek anlatan depremzede Selahattin Işık şu ifadeleri kullandı;

“İşte durumumuz budur 2 senedir çadırda oturuyoruz ne elektrik ne suyumuz var bunu hangi vicdan kabul eder? Elektriğimizin gelmesi için üç kez müracaat ettim, suyumuzun gelmesi için artezyen vurduk ancak su çıkaramıyoruz. 200 metre uzaklıktan içme suyu getiriyoruz. Bu halimiz ne olacak kaçıncı asırda yaşıyoruz. Cumhurbaşkanı ‘köylere dönün’ diyordu Köylere döndük halimiz budur. Buzdolabımız yok malzemelerimin hepsi burada hepsi de çürümüş. Haftada bir sefer peynirimizi döküyoruz dolap yok çünkü ne yapacağız başka? Hanım burada ekmek yapıyor gece burada karanlıkta el fenerleriyle sabahı ediyoruz. Tuvalet uzakta, bize konteyner verselerdi böyle olmazdı. Gece domuz olduğu için dışarıya çıkamıyoruz durumumuz bundan ibaret. Cumhurbaşkanı boyna tazminat alıyor Kılıçdaroğlu’ndan ya ben tazminatı kimden alacağım?”

Van TSO seçimlerinde kazanan, YSK'nın 'iptalin iptali' kararı ile Necdet Takva oldu Van TSO seçimlerinde kazanan, YSK'nın 'iptalin iptali' kararı ile Necdet Takva oldu

"MİLLETVEKİLLERİ ‘ŞUNU YAPIYORUZ BUNU YAPAIYORUZ’ DİYE HAVA ATMASINLAR"

Cumhurbaşkanına ve AKP’li vekillere tepki gösteren Mustafa Işık ise, “Cumhurbaşkanının köye dönün çağrısı üzerine köylerine döndüklerini belirten Mustafa Işık ise, “Biz burada iki sene önce artezyen vurduk geldik burada sebze meyve ektik ancak maalesef bir elektrik alamadık 200 metreye yerde TOKİ evleri var. İki sene önce buraya elektrik çekeceklerine dair söz verdiler hala daha çekiyorlar yetkililere sesleniyoruz. Bunu milletvekilleri de duysun öyle hava atmasınlar ‘biz böyle yapıyoruz şöyle yapıyoruz’ demesinler. Gelip kendi gözleriyle burayı görsünler. Cumhurbaşkanı ‘köylere bunları yaptık’ diyor sen ne yapmışsın? Yazıklar olsun yapamıyorsan bırak da git” ifadelerini kullandı.