Duygu KIT-Serhat Ozan YILDIRIM/DERSİM 

Yıldırım’ın görevinden alınmasına ilişkin gerekli mercilere itirazlarda bulunduğu fakat itirazların kabul görmediği ve yerine İl Özel İdaresi Destek Hizmetler Müdürü Kubilay Odak’ın vekâletten görevlendirildiği öğrenildi.

Torpil iddiaları sebebiyle tepki görmüştü 

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yıldırım'ın son aylarda adam kayırma konusunda hakkında çok sayıda iddianın dolaştığı kamuoyu tarafından bilinirken özellikle geçtiğimiz aylarda İl Özel İdare'de işe alınan 50'ye yakın işçinin belirli kesimlerden alındığı ve özellikle Nazif Yıldırım'ın seçtiği insanlardan oluştuğu öne sürülüyor. Bu konuda çok fazla tepki alan Nazif Yıldırım'ın işe alınanların listesini ve doğum yerini ısrarlara rağmen açıklamak istemediği, bu yönden de hem İçişleri Bakanlığı'na hem AKP Genel Merkezi' ne çok sayıda şikayet yapıldığı öğrenildi. Nazif Yıldırım'ın özellikle işe alınan şahıslarla ilgili olarak çok sayıda tepki alması nedeniyle görevden alındığı da öne sürüldü.

Şube müdürlerine çok sayıda tepki 

Nazif Yıldırım'ın özellikle kurum içindeki birçok şube müdürü ile ilgili olarak da yaptığı değişiklikler ve atadığı kişilerle ciddi derecede tepkilerin var olduğu, birçok şube müdürünün Dersim’de halk tarafından, özellikle köy muhtarları tarafından tepkiyle karşılandığı ve şikayet edildiği belirtilirken halkın sorunlarıyla ilgilenmeyen çok sayıda şube müdürünü göreve getirmesi tepkiyle karşılanmıştı. 

15 köyde elektrik yok: Şirket, trafoya müdahaleyle var diyor! İşçilerden yalanlama! 15 köyde elektrik yok: Şirket, trafoya müdahaleyle var diyor! İşçilerden yalanlama!

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ne getirilen Kubilay Odak’ın, AKP Tunceli Kadın Kolları Başkanı Sevilay Odak’ın abisi olduğu öğrenilirken, Nazif Yıldırım’ın siyasi ihtiraslardan dolayı görevden alındığı iddia ediliyor.