Nisan ÖZEN- Malatya'daki Yeşilyurt merkezli depremde yıkılan 29 binanın enkazında kalanlar oldu. İlk bilgilere göre enkaz altından 3 vatandaşımız kurtarıldı, bir vatandaşımızın cansız bedenine ulaşıldı, yaralı sayısı ise 100'ün üzerinde... 

15 köyde elektrik yok: Şirket, trafoya müdahaleyle var diyor! İşçilerden yalanlama! 15 köyde elektrik yok: Şirket, trafoya müdahaleyle var diyor! İşçilerden yalanlama!

Kurtarılan 3 kişiden ikisinin ise baba ve kızı olduğu öğrenildi.

Malatya Şeyh Bayram semtindeki enkaza ulaşan arama kurtarma ekipleri 2 saati aşkın bir çalışmanın sonucunda 3 kişiye ulaşarak sağ çıkarmayı başardı. Enkaz altında kalanların yıkıntılar arasında eyşalarını çıkarmaya çalışanlar olduğu belirtildi.

BEDİH KIŞ'TAN ACI HABER

Dün meydana gelen depremin ardından enkaz altında olduğu belirlenen Bedih Kış'a ulaşılması çalışmaları kesintisiz sabah saatlerine kadar sürdü. Ancak bugün Bedih Kış'ın cansız bedenine ulaşıldı. Bedih Kış'ın da enkazdan sağ kurturalan diğer 3 depremzede gibi, evinin bulunduğu binaya eşyalarını kurtarma amacı ile girdiği belirtildi. Uzmanlar ise hasarlı binalara girmenin yasak olduğu, yapılan uyarılara depremzedelerin kendi can güvenliklerini korumak üzere uymalarını beklediklerini dile getirdi.