Fırat BULUT/MALATYA 

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Dilek mahallesinde meydana gelen tren kazasını görüntülemek isteyen Gazeteci Mehmet Yalman, jandarma tarafından gözaltına alındı.

Dilek mahallesinde önceki gün saat 18:00 sularında tren ile minibüsün çarpıştığı ve iki kişinin yaralandığı kazayı görüntülemek isteyen Gazeteci Yalman'ın kaza yerindeki jandarmalar tarafından engellendi. Yalman gazeteci olduğunu söylemesine rağmen 15 kişilik jandarma tarafından darp edildiğini söyleyerek kamu görevlisine mukavemetten gözaltına alındı. 

 Sabah saatlerinde adliyeye götürülen Yalman savcılık ifadesi sonrası serbest bırakıldı. 

Olaya ilişkin konuşan Yalman, “Tren kazasını görüntülemek istedim. Bana engel oldular. Gazeteci olduğumu söylememe rağmen engellediler ve bir anda 15 jandarma üzerime çullandı, darp edilerek gözaltına alındım. Ben mesleğimi yapıyorum. Gazetecilik de bir kamu görevidir. Ancak keyfi bir şekilde hem gazeteciliğim engellendi hem de darp edildim. Vatandaşların içinde sırf işimi yapmaya çatıştığım için darp edildim. Hiçbir gazeteci bu muameleye tabi tutulmamalı. Onur kırıcı bir muamele maruz bırakıldım.” dedi.

Hatay Defne’de Çaresizliğin Fotoğrafı Hatay Defne’de Çaresizliğin Fotoğrafı

Sağlık durumu iyi olan Yalman’ın her iki kolunda , bacağında ve kaşında darp izleri meydana geldi.