İstanbul'da Beylikdüzü metrobüs durağında 2 gün önce Sadrettin Özdemir tarafından silahla vurularak öldürülen Neriman Sakallı(37) memleketi Dersim'de göz yaşları ve ‘Kadına uzanan eller kırılsın’ sloganlarıyla toprağa verildi. 

SES Dersim'den Yurt'a cevap: ‘Siz devlet değilsiniz, üyelerimiz gibi devlet memurusunuz’ SES Dersim'den Yurt'a cevap: ‘Siz devlet değilsiniz, üyelerimiz gibi devlet memurusunuz’

Serhat Ozan Yıldırım/Dersim 

Olay, 3 Kasım’da İstanbul Beylükdüzü metrobüs durağında meydana geldi. Sadrettin Özdemir, Neriman Sakallı'yı (37) metrobüs durağında silahla vurdu. Saldırgan daha sonra aynı silahla başına ateş etti. İhbar üzerine olay yerine sağlık ekibi sevk edildi. Sadrettin Özdemir, olay yerinde hayatını kaybederken Neriman Sakallı ise kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

KADINA UZANAN ELLER KIRILSIN SLOGANLARIYLA TORPAĞA VERİLDİ

Yapılan otopsinin ardından Neriman Sakallı’nın naaşı Çemişgezek ilçesine bağlı Payamdüzü köyüne getirildi. Kadın arkadaşları, köylüleri ve sevenleri tarafından omuzlarda taşınarak gözyaşları arasında defnedildi. Cenaze töreninde Sakallı'nın yakınlarının güçlükle ayakta durduğu görüldü. Cenazeye köy ve dışarıdan gelerek katılım sağlayan kadınlar tepki göstererek ‘Kadına Uzanan Eller Kırılsın’ sloganları attı.