Palu Belediyesi'nin AKP'li meclis üyesi Cumali Kolsıkar partisinden istifa etti. İstifanın belediyedeki usulsüzlükler nedeniyle olduğu konuşulurken, bazı üyelerinde istifaya hazırlandığı belirtiliyor.  

Evren Demirdaş/Elazığ 

Sibel Arslan AKPM Başkan Yardımcılığı'na seçildi Sibel Arslan AKPM Başkan Yardımcılığı'na seçildi

Elazığ'ın Palu ilçesinde AKP'li belediyede Meclis üyesi olan AKP’li Cumali Kolsikar, partisinden istifa etti. Kolsikar’ın istifa etmesinin nedeninin belediye içerisinde yaşanan usulsüzlükler ve meclisin sağlıklı yönetilmediği olduğu belirtildi. Belediye kaynaklarından alınan bilgiye göre ise bazı AKP'li meclis üyelerinin de istifa hazırlığında olduğu öğrenildi. 

“Usulsüzlüklere göz yumulsun istiyorlar” 

İsminin açıklanmasını istemediğini belirten AKP'li bir isim, “Belediye içerisinde olumsuzluklar çok oluyor, yönetimde 2-3 başlı bir durum var. Belediyedeki usulsüzlüklere göz yumulmasını bekliyorlar. Kimin ne yaptığı belli değil. Bu durumlardan dolayı Cumali Kolsikar ve belediye meclis üyeleri çok rahatsız oldu. Bunun yanında belediyenin kim tarafından yönetildiği de belli değil. Belediye binası da ayrıca meclis kararı olmadan yıkıldı. Cumali bey başının fazla ağrımaması için bunlardan ayrıldı. Meclis üyeliği görevine bağımsız olarak devam edecek” ifadelerini kullandı. 

Başkan “Millet dünyayı yiyor” demişti 

Daha öncede AKP’li Palu belediyesine alınacak 5 işçi alımı için işçilerin Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım ve AKP’li meclis üyelerine yakın isimlerin alınacağı iddiasıyla ilgili konuşan belediye başkanı Bekir Yıldırım, “Beş kişi için adam mı vuralım? Millet dünyayı yiyor, biz 5 kişi işe alıyoruz, çok mu görüyorlar?” açıklamalarında bulunmuştu.