AK Parti Elâzığ Milletvekili Prof.Dr. Erol Keleş, kendi twitter hesabında yaptığı açıklamada, Elazığ AK Parti Milletvekili Ejder Açıkkapı ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları  ile birlikte “Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu yaptıkları görüşme sonrasında; ‘Pertek Köprüsü’ için alternatif güzergahlar netleştirildiğini ve  ihale hazırlıklarına başlanarak yıl sonu itibariyle proje ihalesine çıkılacağını” açıkladı.

15 köyde elektrik yok: Şirket, trafoya müdahaleyle var diyor! İşçilerden yalanlama! 15 köyde elektrik yok: Şirket, trafoya müdahaleyle var diyor! İşçilerden yalanlama!

Prof. Dr. Erol Keleş, açıklamasının devamında, “Kuzey Çevre Yolunun Güney Çevre Yoluna Bağlantı Yolu işinin yatırım programına alınması için teklifi yapılacaktır. İlimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini diliyoruz” dedi. 

Pertek Köprüsü, yıllardır beklenen bir alt yapı hizmetidir. Köprü, Tunceli-Elazığ ulaşımını kolaylaştıracak, feribot önünde yığılmaları önleyecek her iki ilin gelişimine katkı sunacaktır.