CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı yayında SADAT reklamı yayınlayan TV100’ün, suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'yla dost olduğu ortaya çıkan patronu Necat Gülseven ile ilgili binden fazla haber ve sosyal medya paylaşımı hakkında içerikten çıkarma kararı verildi.

Kararın başka bir kişinin başvurusu üzerine alındığı halde Necat Gülseven, TV100, SADAT ve Alaattin Çakıcı’yı konu alan içeriklere engel konması dikkat çekti.  Sıradan sosyal medya kullanıcılarının da paylaşımlarına bu karar kapsamında engel konulması ile  engellenen içerik sayısı bini geçti. 

BirGün'ün aktardığı habere göre  İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hâkimliği, Alaattin Çakıcı ve  Necat Gülseven ile aynı fotoğrafta yer alan Veysi Nazlıcan’ın başvurusu doğrultusunda 1141 haber ve sosyal medya paylaşımının içerikten kaldırılmasına hükmetti.

YSP, Sarım Havzasının Doğal Sit Alanı ilanı edilmesini istedi YSP, Sarım Havzasının Doğal Sit Alanı ilanı edilmesini istedi

Hakimlik kararında, başvurucu Veysi Nazlıcan’ın “hukuki haklarının ihlal edildiğini”, “kişilik haklarının, ticari itibarının zedelendiğini” ve “içeriklerin gerçeklik/doğruluk kriterini karşılamadığı” savunuldu.

İçerik engeli kararında başvuru sahibi Veysi Nazlıcan yapmasına rağmen, kararın Nazlıcan ile ilgisi olmayan; Necat Gülseven, TV100, SADAT ve Alaattin Çakıcı’yı konu alan birçok içeriği kapsamayacak şekilde genişletilmesi ise dikkat çekti. Şikayet sahibinin adının geçmediği içeriklere de engel getirildi. 

ÇAKICI, MEDYA PATRONU İLE FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

İki yıl önce CHP liderini tehdit eden suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın TV100'ün patronu Necat Gülseven ile fotoğrafı ortaya çıkmıştı. Fotoğrafın Çakıcı tarafından Twitter'da 12 Kasım 2020'de "Alaattin Çakıcı, Four Seasons otelde dostlarıyla akşam yemeğinde birlikteler. Necat Gülseren, Cihan Çakıcı, Tevfik Karaaslan, Veysi Nazlıcan" notuyla paylaşıldığı görülmüştü.