AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın istifa etti AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın istifa etti

Ferit DEMİR/DERSİM 

CHP’nin ağır toplarından olan Parti Meclisi Üyesi ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba yaptığı açıklamada çok çarpıcı ifadeler kulandı. Veli Ağbaba açıklamasında, Abdullatif Şener’in yaptıkları ve CHP’yi nasıl sattığı ortada bu siyasetçileri kim CHP’ye getiriyorsa hesap vermeli ve bedel ödemelidir dedi.

CHP’de kurultay ve değişim tartışmaları devam ederken CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ağbaba Abdullatif Şener’in Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini açıklamasının ardından CHP içinde başlayan sağcı siyasetçileri CHP içine kim getirdi tartışmalarına yeni bir boyut getirerek bu siyasetçileri kim getirdiyse bedel ödemelidir diyerek şu açıklamayı yaptı; “Abdullatif Şener tekrar Milletvekili adayı gösterilmeyince yaptığını bütün Türkiye göndü. CHP’ye ve Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini açıkladı. CHP’ye bir çok suçlamalarda bulunarak istifa ettiğini açıkladı. Bu zihniyetteki siyasetçiler yılardır CHP’ye büyük zararlar veriyor. Kim Abdullatif Şener’i CHP’ye getirdi ise ondan hesap sorulmalı ve bedel ödemelidir. CHP’yi bu duruma düşürmek asla kabul edilmez.”

Veli Ağbaba geçmişte de Abdullatif Şener örneklerinin çok olduğunu ve bu siyasetçileri CHP’ye getirenlerin hiçbir zaman bedel ödemediğini sadece CHP’nin zarar gördüğünü belirterek açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Abdullatif Şener en son örnek, yakın geçmişte Aydın Ayaydın örneği var, Sinan Aygün örneği var bunlardan ders alınmadı. Bunları gibi bir çok siyasetçi geçmişte CHP içine sokularak hep CHP’ye zarar verildi ve bu siyasetçiler hep CHP’ye oy kaybettirdiler. Bir CHP’li olarak şunu çok net söylüyorum. Geçmişte Sinan Aygün’ü, Aydın Ayaydını bugün Abdullatif Şener’i kimler CHP’ye getirip CHP’ye bu kötülüğü yaptıysa onlar mutlaka bedel ödemeli. Ama görüyoruz ki hala bu konuda bir tek adım atılmadı bu mantık asla kabul edilmez.”

CHP listelerinde meclise giren sağcı milletvekilleri yarın yine CHP aleyhine konuşup AKP ile birlikte hareket ederlerse bunun hesabını kim ödeyecek

Veli Ağbaba CHP listelerinde seçilen Deva, Gelecek ve Saadet Partili milletvekillerinin de yarın CHP’ye zarar verme gerçeği ile karşı karşıya olduklarını belirterek açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bizim listelerimizden 30’dan fazla milletvekili seçildi ve anında CHP’de istifa ettiler. Her gün bu milletvekillerinden farklı açıklamalar geliyor ve yarın CHP aleyhine de açıklamalarda bulunacaklar CHP’nin karşısında bile durabilirler. Bu milletvekillerinin yakın gelecekte AKP ile işbirliği yapmacağı garantisini kim verebilir bu durumlar ve bu gerçekler hep CHP’nin kurumsal kimliğine zarar veriyor ve oy kaybına neden oluyor. Tekrar ediyorum CHP’ye zarar veren, CHP’yi yarı yolda bırakan ve mantık dışı açıklamalar yaparak CHP’den istifa eden bu sağcı, siyasal İslamcı siyasetçileri kim ya da kimler CHP’ye getirdiyse bedel ödemelidir.”