Duygu KIT/DERSİM 

Şanlıurfa’da yoğun yağış sebebiyle yaşanan sel felaketi devam ediyor. 4 vatandaşımızın hayatını kaybettiği sel felaketinde, bir apartmanın bodrum katındaki dairede sel sonucu hayatını kaybeden 5 kişinin cansız bedenine daha ulaşıldı

Eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi

Şanlıurfa Valiliği, sağanak nedeniyle yarın il genelindeki tüm okullarda eğitim öğretime ara verildiğini bildirdi. Kentte etkili olan yoğun sağanağın bu gece ve yarın da devam etmesinin beklendiği il genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında hamile ve engelli görevlilerinin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Hatay Defne’de Çaresizliğin Fotoğrafı Hatay Defne’de Çaresizliğin Fotoğrafı

20230315_153438

Halktan AKP'li başkana tepki 

Sel felaketinin ve can kayıplarının ardından Urfa’da incelemelerde bulunan AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e yurttaşlar tepki gösterdi. Yurttaşların tepkisinin ardından Beyazgül bölgeden ayrıldı.

Bozova- Hilvan yolunda çökme meydana geldi

Şanlıurfa’da meydana gelen sel felaketi nedeni ile Bozova- Hilvan yolunun Ördek Köyü noktası da çöktü. Bozova- Hilvan karayolunda bir tır sel sularına kapılarak şarampole devrildi.

Karaköprü'de sel nedeniyle yılanlar görülüyor

Şanlıurfa Karaköprü’de sel nedeniyle sokaklarda yılanlar görülmeye başlandı. Dr. Pedram Türkoğlu duruma ilişkin, "Damalı su yılanı (Natrix tessellata), zehirsizdir. Türkiye’nin neredeyse tüm bölgelerinde dağılımı mevcut. Brumasyondaki bölgesine su bastıysa akıntıyla taşınmış olmalı doğal olarak. Tehdit algıladığı için boynunu kaldırarak “kobra benzeri” duruş (mimikri) sergiliyor olabilir." açıklamasında bulundu.

Fotoğraflar: Twitter