Bünyamin AYBEK/SİİRT 

Siirtli seçmenlere Meral Akşener'in Altılı Masa'ya geri dönmesini ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun nasıl bir strateji izlemesi halinde seçimi kazanabileceğini sorduk. 

“Keşke tekrar dönmeseydi

Yeni rektörün ilk icraatı: Adrese teslim kadro ilanı  Yeni rektörün ilk icraatı: Adrese teslim kadro ilanı 

Meral Akşener’in Altılı Masa'ya geri dönmesini olumsuz karşılayan bir vatandaş, “Keşke tekrar dönmeseydi. Dönmesi Altılı Masa için de daha kötü oldu. Ben Selehattin Demirtaş'çıyım. Kemal Kılıçdaroğlu kazanamaz. HDP ile anlaşma sağlamazsa hiçbir zaman kazanamaz.” dedi. 

Meral Akşener’in Altılı Masa' dan ayrılıp tekrar dönmesini değerlendiren Siirtli bir vatandaş, “Kelime biraz ağır olabilir ama hepsi bir saçmalık. Gitmesi gelmesi mantıkla izah edilecek bir şey değil. Valla sözlerinde dursa yeterlidir. Muhalefetteyken herkes çok güzel şeyler söylüyor. İktidara geçtikten sonra öyle olmuyor. Şimdiki iktidarımızda zaman içinde ne kadar saptığını görüyoruz. Erdoğan sık sık söyler ya dışardan gazel okumak kolaydır. Şimdi onlarda dışarda gazel okuyor. Dışardakiler zaten gazel okuyor.” ifadelerini kullandı.

“HDP Altılı Masa'ya katılmazsa Erdoğan tekrar kazanır”

Altılı Masa'nın seçimi kazanmasında HDP’yi önemli bir faktör olarak gördüğünü belirten bir vatandaş, “Meral Akşener’in nereye gittiği belli değil. Dönmesini de pek tasvip etmiyorum. Selehattin Demirtaş ile ittifak kurması lazım. HDP Altılı Masa'ya katılmazsa Erdoğan tekrar kazanır.” dedi.

"Kılıçdaroğlu'nun kazanabilmesi için öncelikle ciddiyetle devleti sevmesi gerekir"

Akşener’in Altılı Masa'ya dönmesini olumlu bulan bir başka vatandaş, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanabilmesi için insanlara umut vermesi gerekiyor. Birlik ve beraberlikten ödün vermemesi gerekiyor. Muhalif tabandan da mutlaka oy alması gerekiyor." dedi.

Akşener’in masaya dönmesini değerlendirmek istemeyen bir vatandaş, "Kılıçdaroğlu bence kazanmasın. Çünkü bu ülkenin ekonomisi ağırdır, kaldıramaz. Beceremez." dedi. Bir diğer vatandaş ise, "Ben ciddiyet görmüyorum Altılı Masa'da. Kılıçdaroğlu'nun kazanabilmesi için öncelikle kendisinin ciddiyetle devleti sevmesi gerekir. Vatandaştan kendini ayırmaması lazım. Şu anda Kılıçdaroğlu'nun bizim değerlerimizle bir bağlantısının olduğunu zannetmiyorum. Bizden uzak bizi yönetmeye çalışıyor." dedi.