SERHAT OZAN YILDIRIM

Ovacık ilçesine bağlı Şahverdi yaylasında iddiaya göre Afganistan uyruklu çobanın başında beklediği sürüye akşam saatlerinde kurt saldırdı. Bunun üzerine çoban da koyunlarını kurttan korumak için av tüfeğiyle ateş etti. Bu sırada kurşun karşı taraftaki çoban Sinan Gökpınar'ın diz kapağına isabet etti. Yayladakiler durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Bölgeye ambulansla ulaşım mümkün olmayınca, durumdan haberdar edilen Vali Mehmet Ali Özkan'ın talimatıyla İl Jandarma Komutanlığı'ndan havalanan askeri helikopter, içinde sağlık ve AFAD ekipleriyle yaylaya iniş yaptı.

Katılımın oranının ve Kılıçdaroğlu’nun oyunun en yüksek olduğu kent: Dersim Katılımın oranının ve Kılıçdaroğlu’nun oyunun en yüksek olduğu kent: Dersim

Yaralı çoban, ilk müdahalesinin ardından helikopterle Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Sinan Gökpınar'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, Afganistan uyruklu çoban, "Sürüye kurt saldırdı, ben de silahla ona ateş ettim. Saçmalar fark etmediğim arkadaşımın ayağına denk geldi" dedi.

Görgü tanıkları ve Gökpınar da olayı doğrulayınca Afgan çoban gözaltına alınmadı.