Van'da kar yağışı nedeniyle İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerinde okullar bir günlüğüne tatil edildi. Kentin birçok yerleşim yeri ile ulaşım yolları kapandı.

Van'da yarın da okulların tatil olup olmadığına yönelik henüz bir açıklama yapılmadı.

Van Valiliği yaptığı açıklama ile Van'ın İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerinde taşımalı eğitime kar yağışı nedeniyle ara verildiğini duyurdu. 

Çağrı merkezi çalışanları anlattı: Sömürü düzeni var Çağrı merkezi çalışanları anlattı: Sömürü düzeni var

Valilik açıklamasında bu üç ilçede kar yağışının yoğun olduğunu belirtti.  Kararda İpekyolu. Edremit ve Tuşba ilçelerinde okul tatilinin bir gün olduğu belirtildi. 

KENTTE KAR KALINLIĞI DİZ BOYU

Van'da dün gece başlayan ve bu sabah da etkili olan kar yağışı nedeni ile kent merkezinde ulaşımda aksaklıklar yaşandı. Kent içinde kar kalınlığının 30 santimetreyi aşması nedeni ile vatandaşlar da yürümekte zorluk çekti. Van Büyükşehir  Belediyesi tarafından kentte kar temizleme çalışmaları başlatıldı.

VAN'DA KAR BİRÇOK YOLU KAPATTI

Van'ın yüksek kesimlerinde kar kalınlığı bir metreye yaklaşırken, kentin birçok yerleşim birimi yolu yoğun kar nedeni ile kapandı. Van Büyükşehir Belediyesi ulaşıma kapanan mahalle ve mezra yollarının açılması için çalışma başlattı. Kent içindeki yollarda biriken karlar temizlendi.