Partisinin grup toplantısında konuşan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, çıkışında gazetecilerin yönelttiği "asgari ücret ne zaman açıklanacak?", "asgari ücret 9 bin TL olacak mı?" sorularına da yanıt verdi.

Erdoğan, milyonlarca çalışanan merakla beklediği zamlı asgari ücretin ne zaman açıklanacağı konusunda tarih verdi.  

Dün Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın asgari ücret için talep etti 9 bin TL hatırlatılan Erdoğan "Asgari ücret 9 bin TL olur mu?" sorusuna "Herkesin dediğiyle adım atmayız. Bizim sırtımızda küfe var, küfe olmayanlar rahat konuşur" diyerek yanıtladı.

İşsizlik Ağrı'nın içini boşalttı: Gençlerin yeni göç rotası Kanada ve Amerika  İşsizlik Ağrı'nın içini boşalttı: Gençlerin yeni göç rotası Kanada ve Amerika 

Erdoğan "asgari ücret ne zaman açıklanacak?" sorusuna ise ilk kez net bir şekilde "yarın" yanıtını verdi.

Erdoğan, "Herkesin dediğiyle adım atmayız. Bizim sırtımızda küfe var, 85 milyonun taşındığı bir küfe. Küfesi olmayanlar rahat konuşur. Bunların hepsini düşüneceğiz. Eğitimden sağlığa bütün altyapıları düşüneceğiz." ifadelerini kullandı.

BUGÜN BAKAN BİLGİN'LE GÖRÜŞECEK, YARIN AÇIKLAYACAK

AKP Grup Toplantısı'nda da asgari ücret zammına ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan,  "Asgari ücretten emeklilik düzenlemesine kadar gündemimizdeki diğer başlıkları da kısa sürede hal yoluna koyacağız. Büyük ihtimalle yarın asgari ücret konusunu da bakanımla bugün görüşmeleri yapmak suretiyle inşallah açıklayıp onu da yoluna koymuş olacağız. Aynı şekilde süreci devam eden konuları da sonuçlandıracak adımları atmaya devam edeceğiz. Bakan Bilgin'le görüşmem bugün Külliye'de olacak" dedi.

TÜRK İŞ'İN RESMİ TALEBİ 9 BİN TL

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay dün asgari ücret komisyonunun üçüncü toplantısının ardından yaptığı açıklamada "Resmi teklifimiz 9 bin TL'dir" demişti. 

Toplantı sonrası Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Teklifimizi bakan beye ve komisyona ilettik. Bizim resmi teklifimiz 9 bin TL” dedi. Yeni asgari ücretin teklif ettikleri 9 bin TL'nin altında kalması durumunda masada olmayacaklarını vurgulayan Atalay, “Verirlerse imzalarız, vermezlerse işin içinde olmayız” diye konuştu.