Ferit DEMİR/DERSİM

Egzoz gazından zehirlenen polisler ambulanslar ile Tunceli Devlet Hastanesin'e kaldırılarak tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre bugün sabah saatlerinde bir görev için Tunceli - Pülümür karayolu Tunceli çıkışında bulunan polis kontrol noktasında beklemede olan iki zırhlı polis otobüsünden birine egzoz gazı sızdı.

tuncelipolisler2

Alınan bilgiye göre havaların soğuk olması nedeniyle polislerin çalışır haldeki araç içinde oldukları, duran araçta klimayı da çalıştırmaları sonucu otobüse egzoz gazı sızdı. Polislerin araç içinde fenalaşmaları üzerine diğer araçta bulunan polisler harekete geçerek zırhlı polis aracının kapılarını açtı ve  fenalaşan polis arkadaşlarını dışarı çıkardı. Zırhlı polis aracına sızan egzoz gazından zehirlenen 9 polis Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

EMNİYET MÜDÜRÜ POLİSLERİ HASTANEDE ZİYARET ETTİ

Polislerin hastanedeki tedavilerinin devam ettiği öğrenildi. Olayın ardından Tunceli Emniyet Müdürü Tolga Yılmaz hastaneye giderek hastane yetkililerinden zehirlenen polis memurları ile ilgili bilgi aldı.

TUNCELİ VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Katılımın oranının ve Kılıçdaroğlu’nun oyunun en yüksek olduğu kent: Dersim Katılımın oranının ve Kılıçdaroğlu’nun oyunun en yüksek olduğu kent: Dersim

Tunceli Valiliği'nden verilen bilgiye göre 2 zırhlı polis otobüsünün önlü arkalı bekleme yaptıkları sırada araçların çalışır durumda olması ve klimalarının açık olması nedeniyle araçlardan birine egzoz gazının sızması sonucu 9 polis memurunun yaralandığı, yaralanan polis memurlarının devlet hastanesine kandırılarak tedavi altına alındıkları belirtildi.